Články

INTERIÉR - VIDEO TEPOVAČ 1:40

 

Tepovač je voňavý koncentrát čističe koberců, sedaček a čalouňení – obsahuje složky na rozjasňení textilií. Díky nízké pěnivosti je vhodný na tepování ručně i extraktorem.

 

 

TEPOVÁNÍ STROPU
Při čištění interiéru by mělo být tepování stropu provedeno jako první. Tepovač rozřeďte v rozprašovači s vodou 1:20 – 1:80. Posuňte si obě přední sedačky co nejvíce dopředu, sedněte si dozadu a tepovač předstříkejte rozprašovačem na plochu celého stropu cca z 10 – 15 cm vzdálenosti. Začněte od zadní části stropu ( v této části je vždy nejméně znečištěn ). Tepovač opět nastříkejte rozprašovačem, ale již jen na plochu 40x40cm. Následně plochu přetřete utěrkou navlhčenou prostředkem. Tento postup aplikujte na celou plochu stropu včetně zadních, středních a předních sloupků, jako i slunečních clon. 

 

TEPOVÁNÍ AUTA RUČNĚ
Tepovač rozřeďte vodou 1:20 – 1:80 v závislosti na znečištění.
1. strop tepuje jako první – viz tepování stropu
2. vysajte celý interiér včetně koberečků, kufru a zadního plata
3. jemně předstříkejte tepovač rozprašovačem na sedadla, dveřní čalounění, podlahu, rohože, kufr a plato
4. začněte tepováním řidičova sedadla od shora dolů

 

Pokud máte TEPOVAČ, kartáček a houbu v nádobě: aplikujte tepovač pomocí tepovací houby na sedadlo a zároveň jí vyčistěte plochu sedadla. Pokud je špína velmi usazená, použijte i kartáček.

 

Pokud máte TEPOVAČ v rozprašovači: aplikujte tepovač rozprašovačem na sedadlo tak, aby bylo dostatečně vlhké a tepovací houbou vyčistěte plochu dočista. Pokud je špína velmi usazená, použijte i kartáček.

 

5. vlhkost ze sedadla vysajte vysavačem na vodu
6. pokračujte stejným způsobem – tepováním příslušného dveřního čalounění a příslušné podlahové plochy
7. pokračujte v tomto sledu okolo celého auta včetně kufru a plata
8. nezapomeňte tepovat i kobercové rohože – ty se mohou tepovat jako první a mohou během tepování interiéru schnout
9. po kompletním vytepování si přikryjte sedadla sáčkem. Věnujte se čištění a impregnaci plastů a leštění oken
10. po kompletním dokončení prací v interiéru vložte dovnitř el. sušičku, dveře přivřete a stáhněte okna 5cm tak, aby nedocházelo k rosení a vlhký vzduch mohl z auta unikat. V případě časové tísně auto nastartujte a zatopte.

 

TEPOVÁNÍ AUTA EXTRAKTOREM
Řiďte se stejným postupem jako u ručního tepování jen s tím rozdílem (bod č. 4 a č. 5), že tepovač aplikujete extraktorem a vysáváte vlhkost z čalounění taktéž extraktorem.

 

RADY Z PRAXE
Na čištění bezpečnostních pásů (hlavně světlehnědých) si zřeďte tepovač vodou v poměru 1:5 a přidejte do přípravku trochu univerzálního čističe. Bezpečnostní pásy při čištění vytáhněte na doraz a v části u sloupku je zabezpečte proti navinutí sponkou. Pás dostatečně navlhčete rozprašovačem a následně překartáčujte tvrdým kartáčkem a přetřete utěrkou – proces opakujte vícekrát. Pásy nechejte zajištěné proti navinutí i po dobu schnutí.

Menu