Články

PÉČE O LEŠTÍCÍ KOTOUČE

 
V terénu se často setkáváme s otázkou ohledně čištění kotoučů, kolik kotoučů použít v daném kroku, jak o ně pečovat v průběhu procesu, kdy je pak vyprat, jakým způsobem je prát a jak je sušit.
 
Pravidelné čištění leštících kotoučů během a po leštění, zajistí jejich správnou funkci a rapidně prodlouží jejich životnost .
 
Naše kotouče Scholl Concepts jsou prosnule známé jak kvalitou tak i opravdu dlouhou životností a z toho důvodu i trochu vyšší cenou. No správnou péči potřebují všechny kotouče, tak pojďme na to.
 
Kotouče je lepší střídat po pár dílech - třeba střídat 2 stejné kotouče na jednom autě v daném kroku. Používejte opravdu přiměřené množství pasty - čím více pasty je v kotouči, tím horší je práce s ním, jeho čištění i samotný výsledek leštění.
 
Během leštění je třeba kotouč pravidelně vyfoukávat stlačeným vzduchem ( kompresor ). Kotouč se tak nezanáší a částečně se i chladí, pokud není kompresor tak jako nouzové řešení je roztočená leštička na nejnižší otáčky a jemný přítlak kartáčkem od venkovního okraje až po střed..
 
Ideálně hned po leštění je dobré kotouč vyprat ručně - je to nejšetrnější metoda.
 
Praní v kbelíku 
  1. do kbelíku si napusťte teplou vodu
  2. kotouč nechejte jen pár minut odmočit
  3. ručně nebo kartáčkem na kotouče Scholl Concepts kotouč vyčistěte
  4. jemně vymačkejte vodu
  5. volne vysušte na sušáku
Praní pod tekoucí vodou
  1. kotouč vymáchejte pod teplou tekoucí vodou 
  2. aplikujte tekutý mýdlo a properte v ruce 
  3. opět kotouč vymáchejte pod tekoucí vodou 
  4. neždímejte jako hadr, pouze vymačkejte zbytek vody 
  5. volně vysušte na sušáku 
Prani v Pad Washer
 
postupujte dle návodu
 
TYP: pro rychlejší sušení, můžete kotouč nasadit na rotační leštičku a roztočit, rotací dojde k vylétnutí zbylé vody - tento proces udělejte v kbelíku aby voda nebyle všude kolem. Pokud je třeba, kotouč ještě naposledy vyfoukejte stlačeným vzduchem.
 
 
Menu